Kwitnąca 14, 01-926 Warszawa (paczkomat: WAW715M)
+48 796 401 236 (PL / UA / ENG)

Chcesz pomóc naszym gościom przychodząc na wolontariat?

Nie miała łatwego startu w życiu. Musiała wcześnie nauczyć się samodzielności i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Mimo przeciwności losu, udało jej się skończyć studia i znaleźć stabilną pracę, którą lubi. Zawsze czuła, że chciałaby zrobić coś dla innych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji, tak jak kiedyś ona.

Ania Przykładowa

39 lat

Jest uczeniem ostatniej klasy podstawówki, który w poszukiwaniu dodatkowych punktów do świadectwa postanowił zapisać się na wolontariat. Szybko okazało się, że jest to dla niego czymś więcej niż tylko obowiązkiem. Zauważył, jak ogromne znaczenie mają jego proste działania, przestał traktować wolontariat jako obowiązek, a zaczął dostrzegać w nim możliwość wniesienia pozytywnej zmiany w życie innych.

Krzysiek Przykładowy

14 lat

Urodziła się w Polsce, ale jej rodzice musieli emigrować w czasie stanu wojennego. Dorastała za granicą, ale zawsze czuła silną więź z ojczyzną, słuchając opowieści rodziców o trudach życia w Polsce w tamtych czasach. Gdy dorosła, zdecydowała się przyjeżdżać do kraju, by pomagać ludziom w trudnych sytuacjach, podobnych do tych, które jej rodzina kiedyś przeżyła.

Kasia Przykładowa

47 lat

Informatyk z Krakowa, przez wiele lat skupiał się na rozwijaniu swojej kariery zawodowej. Po narodzinach dwójki dzieci zdał sobie sprawę, jak wiele wyzwań jest w codziennym życiu. Pomyślał, że choć nie ma czasu się angażować stacjonarnie to może wykorzystać swoje umiejętności  np. pomagając w zarządzaniu stroną internetową. Uważa, że każdy, kto ma możliwość, powinien dać coś od siebie, aby świat był lepszym miejscem.

Adam Przykładowy

32 lata

Przyjechała do Polski kilka lat temu, uciekając przed trudnościami w swoim kraju. W Polsce znalazła nowe życie, ale pamiętała o wyzwaniach, jakie musiała pokonać jako migrantka. Chce pomagać inny pokonywać bariery językowe i kulturowe. Jej zaangażowanie wynika z chęci oddania innym tego, co sama otrzymała.

Yuliia Przykładowa

25 lat

Doświadczony policjant, który zawsze marzył o spokojnej emeryturze, ale gdy już do niej doszedł zaczęło mu brakować pracy. Jako ojciec, rozumiał wyzwania, jakie napotykają młode rodziny. Poszukiwał dla siebie zajęcia, które pozwoliłoby mu tak jak kiedyś pomagać potrzebującym

Jan Przykładowy

39 lat

Jest uczniem liceum w małym miasteczku na południu Polski. Zawsze marzył o tym, by zmienić świat na lepsze. Już jako dziecko był zaangażowany w różne szkolne projekty, ale dopiero w liceum odkrył swoją prawdziwą pasję – pomaganie innym. Wierzy, że każdy ma moc zmiany trzeba tylko zacząć od małych kroków. W wakacje i długie weekendy przyjeżdża do Warszawy na wolontariat.

Michał Przykładowy

18 lat

Studentka psychologii z Warszawy. Od zawsze miała w sercu chęć pomagania innym. Pomyślała o tym, że mogłaby prowadzić warsztaty relaksacji i gry terapeutyczne dla dzieci. Dorastając w trudnych warunkach nauczyła się empatii i wrażliwości, które teraz chce przełożyć na wsparcie innych osób w podobnych sytuacjach.

Asia Przykładowa

19 lat

A jaka jest Twoja historia?

Aby szanować prywatność naszych wolontariuszy to my napisaliśmy wszystkie te historie. Jednak inspiracją dla nich są setki osób, które do dnia dzisiejszego zaangażowały się w nasze projekty. 

 

Chcesz zrobić coś wyjątkowego? Dołącz do naszego zespołu wolontariuszy!

Pomagaj rodzinom w potrzebie, wspieraj kobiety w ciąży, młode matki, samotnych rodziców i osoby starsze.

Pamiętaj! Twoje zaangażowanie ma realny wpływ na życie innych.

 

Dlaczego warto przyjść na wolontariat - Warszawa?

Obszary naszej działalności w które możesz się zaangażować:

Pomoc społeczna

Na przykład:

 

Wsparcie osób narażonych na niedożywienie: przygotowanie i kompletowanie paczek z żywnością; organizowanie wydawania żywności. 

 

Pomoc dzieciom i młodzieży: organizacja zajęć pozalekcyjnych, organizowanie zbiórek potrzebnych artykułów, przygotowanie paczek z odzieżą, przyborami szkolnymi i innymi artykułami; wydawanie tych paczek potrzebującym

Kultura i edukacja

Na przykład:

 

  1. Organizacja wydarzeń: pomoc przy organizacji pikników, festynów, koncertów, wystaw.

  2. Warsztaty i szkolenia: prowadzenie zajęć z różnych dziedzin, takich jak języki obce, umiejętności życiowe, technologia.
Ochrona środowiska

Na przykład:

 

Przeciwdziałanie marnowaniu żywności:
Odbieranie żywności ze sklepów, piekarni, bazarów,
sortowanie, kompletowanie jej w paczki.

Sprzątanie lokalnych terenów: akcje sprzątania parków, plaż, lasów.

Nauka dożywiania zwierząt: akcje uświadamiające w zakresie etycznego dożywiania ptaków i zwierząt wolnożyjących.

Promowanie recyklingu: zbiórki elektrośmieci i działania wprowadzające niepotrzebnych przedmioty jednych ludzi (ubrania, książki) do obiegu u innych.

Technologia

Na przykład:

 

Wsparcie techniczne dla  naszej organizacji: pomoc w zarządzaniu stronami internetowymi,

 

Edukacja cyfrowa: nauczanie umiejętności komputerowych, wsparcie dla osób z ograniczonym dostępem do technologii. 

Zdrowie

Na przykład:

 

Promowanie zdrowego stylu życia: organizowanie warsztatów na temat diety, żywienia, aktywności fizycznej

 

Dbanie o dobrostan: akcje z zakresu wellbeeingu i świadomości postępowania w zakresie higieny zdrowia psychicznego. 

Marketing, promocja

Na przykład:

 

Tworzenie materiałów promocyjnych: przygotowywanie ulotek, plakatów, broszur i treści na strony internetowe oraz media społecznościowe.

Zarządzanie mediami społecznościowymi: aktualizacja profili, tworzenie treści, podstawowa moderacja.

Fundrasing: udział w zbiórkach, kwestowanie, pomoc w realizacji wydarzeń mających na celu pozyskanie funduszy na działalność.

Administracja i logistyka

Na przykład:

 

Organizacja spotkań i wydarzeń: koordynacja harmonogramów, przygotowanie sal, organizowanie materiałów promujących i informacyjnych
i ich dystrybucja.

 

Transport darów i żywności: odbiór żywności, darów z miejsca zbiórki i przewiezienie ich do Kwitnącego Domu.

 

Koordynacja transportu: organizacja przewozu materiałów i żywności w tym planowanie harmonogramów, poszukiwanie partnerów i wolontariuszy chcących się zaangażować w transport.

Wsparcie techniczne

Na przykład:

 

Drobne naprawy: pomoc w dokonywaniu drobnych napraw w budynku.


Utrzymanie czystości: pomoc w codziennej konserwacji i sprzątaniu przestrzeni Kwitnącego Domu.

 

Prace w ogrodzie: pomoc w sadzeniu nowych roślin, przesadzanie w miarę potrzeby, podlewanie, prace porządkowe, usuwanie chwastów, przycinanie krzewów i drzew.

Kwitnący Dom to miejsce, gdzie każdy wolontariusz ma szansę zmieniać życie innych na lepsze. Pomagamy matkom i dzieciom, które potrzebują wsparcia, rodzinom w trudnych sytuacjach życiowych, osobom w każdym wieku, które znalazły się w kryzysie życiowym i grozi im niedożywienie, osobom z doświadczeniem migracji i uchodźstwa

Oferujemy im zawsze nie tylko materialną pomoc, ale także nadzieję i wsparcie w poczuciu sprawczości.

Wolontariat (Warszawa) to nie tylko pomoc innym – to także sposób na rozwijanie swoich umiejętności, zdobywanie nowych doświadczeń i znajdowanie przyjaciół na całe życie. Nasz Kwitnący Dom oferuje różnorodne możliwości zaangażowania, które pozwalają naszym wolontariuszom nie tylko wspierać potrzebujących, ale także rozwijać się osobiście i zawodowo.

Wolontariusze w Kwitnącym Domu mają zapewnione:

Porozumienie wolontariackie to formalna umowa zawierana między wolontariuszem a organizacją, określająca prawa, obowiązki i zakres działań wolontariusza. Dokument ten jest podstawą do wykonywania pracy na rzecz organizacji w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa i ustaleniami stron.

Zawsze otrzymasz od nas do zapoznania się materiały w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, a także szkolenie w zakresie wykonywanych zadań – 

Zawsze możesz też liczyć na bieżące wsparcie ze strony naszych koordynatorów.

Na terenie Kwitnącego Domu jak i podczas wydarzeń poza placówką zapewniamy wolontariuszom ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Podczas zorganizowanych akcji zawsze otrzymasz od nas dyplom potwierdzający uczestnictwo w wolontariacie. 

W przypadku stałego wsparcia lub okazjonalnego w warunkach wolontariatu w warunkach polowych (remonty, przeprowadzki etc) jeśli chcesz/potrzebujesz zaświadczenie, koniecznie nam o tym powiedz – zawsze wystawiamy zaświadczenie o odbytym wolontariacie. Zaświadczenia wysyłamy też mailem, więc jeśli nie udało Ci się wcześniej odebrać zaświadczenia napisz do nas na pomoc@kwitnący-dom.pl 🙂 

Na życzenie wystawiamy też referencje.

Organizujemy warsztaty i szkolenia na które zapraszamy aktywnych wolontariuszy, aby mogli rozwijać umiejętności osobiste i zawodowe. Każdy wolontariusz ma też możliwość wypożyczać książki z naszej służbowej biblioteczki, która zawiera pozycje związane z pomocą społeczną, psychologią, pedagogiką, arteterapią i z wielu innych dziedzin.

Rozwój czasem może oznaczać też dołączenie do pracowników Kwitnącego Domu 😉

U nas zawsze jest co robić, dlatego to Ty zdecyduj kiedy i ile czasu możesz poświęcić na wolontariat, a my dopasujemy się do Twoich możliwości. 

Oczywiście zapewniamy niezbędne materiały, sprzęt i zasoby do wykonywania powierzonych zadań.

Chcesz pożyczyć od nas grę planszową, żeby zagrać ze znajomymi? Nie ma problemu 🙂 Twoje dziecko marzyło, żeby pobawić się zabawką, która jest w naszej sali zabaw? Pożycz ją, niech się wybawi i oddaj!

Sam/a jesteś osobą, która ma trudną sytuację materialną? Z przyjemnością odwdzięczymy się paczką żywnościową za Twoją pomoc naszym beneficjentom. 

Organizujemy spotkania integracyjne i wydarzenia dla wolontariuszy, które umożliwiają nawiązywanie nowych znajomości i budowanie relacji z innymi wolontariuszami.

Zaproszenie na spotkania Ośrodka Dobrostanu – czyli inicjatywy dedykowanej wolontariuszom, skoncentrowanej na powrocie do równowagi, budowaniu motywacji, redukcji stresu i przeciwdziałaniu wypaleniu w pracy społecznej.

Są to cykliczne spotkania zaprojektowane tak, aby wspierać wolontariuszy w utrzymaniu równowagi w życiu, oraz dbaniu o własny dobrostan. 

Jako nasz wolontariusz/ka będziesz mieć jako pierwszy/a dostęp do informacji o działalności Kwitnącego Domu, oraz o nadchodzących projektach i wydarzeniach.

Jak się zgłosić?

Cały czas poszukujemy i rekrutujemy na wolontariat – Warszawa. Szukamy osób, które tak jak my chcą pomagać innym. Twoja pomoc może polegać na przygotowywaniu wyprawek dla noworodków, organizowaniu zbiórek, czy działaniach e-wolontariackich przy naszych mediach społecznościowych. Niezależnie od tego, ile masz czasu, lat i skąd jesteś – u nas zawsze znajdzie się dla Ciebie miejsce!

Jeśli czujesz, że to coś dla Ciebie wypełnij formularz znajdujący się na dole strony już dziś lub skontaktuj się z nami! Możesz wysłać maila na pomoc@kwitnacy-dom.pl lub zadzwoń pod numer +48 796 401 236.

Dołącz do wolontariuszy i wolontariuszek Kwitnącego Domu

którzy każdego dnia zmieniają świat na lepsze!

Czy masz wolne 2 godziny, czy możesz przychodzić w każdą sobotę na cały dzień - Twój czas i Twoja pomoc mają ogromne znaczenie. Wolontariat Warszawa to dla nas kamień milowy na drodze do tworzenia wspanialszego świata. 

Jesteś rodzicem osoby niepełnoletniej chcącej udać się na wolontariat?

Sprawdź pytania i odpowiedzi dla rodziców wolontariuszy

Mamy ogromny szacunek dla wszystkich młodych ludzi, którzy swój czas, umiejętności i serce ofiarowują bezinteresownie innym. Kształtowanie empatycznej i współczującej postawy wśród młodzieży jest w naszej opinii kluczem do świata w którym każdy z nas będzie się czuł dobrze.

↓ Formularz zgłoszeniowy ↓

Dziękujemy, że chcesz pomagać razem z nami!

Jesteś koordynatorem/ką wolontariatu w pracy lub w szkole?

Wolontariat - Warszawa, oferuje też szereg działań dedykowanych  dla CSR lub społecznej działalności w szkołach.
Sprawdź odpowiednie strony, aby dowiedzieć się więcej.